Чек-лист: Топ-10 важливих правил, які потрібно знати кожному, аби не попасти на аферистів при працевлаштуванні за кордоном
We help large digital projects and small startups grow. We believe that great ideas run the world.
If you are innovative and love what you do, let's make a splash!
Зробіть копії всіх документів (можна в електронному вигляді), потрібних для працевлаштування за кордоном, та залиште їх довіреній особі в Україні.
КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ
10
Дотримуйтеся терміну перебування на роботі за кордоном: вчасно забронюйте квиток чи попередньо зв'яжіться з водієм, якщо компанія надає трансфер, про ваше повернення додому. У разі протермінування візи ви можете бути депортовані з країни.
ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ
9
Обов'язково залиште інформацію своїм близьким чи друзям, куди ви їдете, на який термін, контакти компанії у разі виникнення непередбачуваних ситуацій за кордоном.
ПРОІНФОРМУЙТЕ ПРО СВОЄ МІСЦЕ РОБОТИ
8
Поцікавтеся у менеджера чи потрібно вам взяти із собою якісь додаткові документи, наприклад, посвідчення водія тощо.
ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ
7
Ознайомтесь, що заборонено, а що ні, та за що можна отримати великий штраф.
МІСЦЕВЕ ЗАКОНОДАВСТВО
6
Перевірте інформацію про ту чи іншу країну, в якій вам пропонують роботу, що стосується правил в'їзду чи обов'язкового карантину у зв'язку із пандемією коронавірусу.
КРАЇНА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
5
Оплачуйте послуги компанії з працевлаштування за кордон лише на офіційний рахунок та зберігайте всі квитанції.
ОФІЦІЙНИЙ РАХУНОК
4
Надана вам інформація щодо вакансії та подальшого її оформлення має бути повна й точна: умови роботи, проживання та харчування, оплати праці тощо.
ДЕТАЛІ ВАКАНСІЇ
3
Компанія з працевлаштування за кордон повинна мати фізичний офіс, тому поцікавтеся у менеджера адресою та обов'язково відвідайте особисто.
НАЯВНІСТЬ ОФІСУ
2
Відвідайте офіційний сайт компанії, перевірте наявність відповідної ліцензії для працевлаштування за кордон, а також інші документи.
ПЕРЕВІРКА ПОСЕРЕДНИКА
1