Український блог

Як вибрати вакансію для працевлаштування за кордоном

Багато українців рано чи пізно вирішують знайти для себе роботу за кордоном. Проте, самого цього рішення недостатньо, адже потрібно ще й вибрати хорошу вакансію. До цього вибору потрібно підходити дуже відповідально, порівнявши доступні вакансії за кордоном, їх умови, місце розташування та інші особливості.

Які вакансії за кордоном зараз найбільш популярні

Зазвичай, вакансії за кордоном дуже різноманітні, тому кожен може знайти щось для себе. Оскільки клієнтам агенцій доступні десятки пропозицій в різних країнах, то не варто підписуватись на першу ж побачену вакансію, а краще переглянути список повністю.

Можна виділити декілька напрямків, які найчастіше обирають для офіційної роботи за кордоном:
 • Будівництво. Включає багато професій, пов’язаних з ремонтно-будівельними роботами. Отриманий в цій сфері досвід буде корисним як у своїй країні, так і за кордоном.
 • Виробництво. Підприємства, які виробляють одяг, їжу, техніку та інші товари, часто потребують залучення до процесу багатьох робітників, у тому числі й з-за кордону
 • Перевезення. Вдалий вибір для робітників з досвідом водіння.
 • Рослинництво. Посадка і збір фруктів та овочів – один з основних напрямків, які обирають українці для роботи за кордоном. До того ж, такі заняття, як правило, взагалі не потребують якоїсь конкретної освіти чи досвіду.
 • Склади. Також є поширеним рішенням для людей без спеціальної освіти і попереднього досвіду роботи
 • Сфера обслуговування. Цей варіант підходить для тих, хто звик працювати з людьми, кому легко спілкуватись і допомагати іншим.
 • Заводи і фабрики. Робота на заводі за кордоном може принести значно більше прибутку, ніж аналогічна діяльність в Україні.
 • Сільське господарство.
 • Фермерське господарство. Робота на фермі за кордоном буде вдалим рішенням, як для тих, хто вже працював в подібній сфері у себе вдома, так і для тих, хто пробує це вперше.
Це лише деякі з напрямків, доступних українцям. Кожен з тих, кого цікавить сезонна робота за кордоном, може переглянути повний список вакансій та підібрати найбільш вигідний для себе варіант.

Що варто враховувати, шукаючи роботу за кордоном і вакансії


Перш за все, варто розуміти, що робота за кордоном за контрактом може тривати кілька місяців або довше. Тому варто вибирати підприємство, на якому робітник справді готовий пропрацювати щонайменше кілька місяців, а також роботу, яку він зможе виконувати майже щодня протягом всього періоду.
Варто приділити увагу складності роботи. Якщо протягом кількох місяців виконувати фізично складні завдання, це може призвести до шкоди для здоров’я, або взагалі неможливості продовжувати виконання цієї роботи. Тому, якщо людина фізично не готова до певної роботи, краще звернути увагу на інші варіанти.
Не менш важливим пунктом є робочий графік. Зазвичай його публікують на сторінці вакансії, тому працівник може ознайомитись з ним заздалегідь. При роботі за кордоном, робочий день і тиждень часто довші, ніж в Україні, про це треба знати заздалегідь. Також деякі підприємства дозволяють робітникам брати додаткові робочі години для отримання більшої винагороди.
Звісно ж, для багатьох українців при виборі роботи ключовим показником є обіцяна зарплата. Але тут є два важливих нюанси. По-перше, треба знати, чи сума вказана з урахуванням податків. По-друге, не варто гнатись за роботами з найвищою зарплатнею, якщо вони не підходять з тих чи інших причин.

Країна працевлаштування також грає важливу роль. Варто враховувати віддаленість країни від дому, мову спілкування, культуру і цінову політику. Компанія Wortex Group дає можливість знайти цікаві вакансії в наступних країнах:
 • Польща
 • Німеччина
 • Данія
 • Швеція
 • Нідерланди
 • Фінляндія

Де найкраще шукати офіційну робота за кордоном

Компанія Wortex Group Ukraine пропонує великий список вакансій для офіційної роботи в ЄС, а також допомогу в оформленні документів (запрошення на роботу, страховий поліс тощо). Wortex Group Ukraine має ліцензію на виконання цієї діяльності, тому клієнти можуть бути впевнені, що все відбувається офіційно. Зверніться прямо зараз, щоби дізнатись більше про ті чи інші пропозиції роботи.