Український блог

Робота в Європі: де студенти заробляють найбільше?

Чимало українських студентів під час літніх канікул починають активно шукати підробіток, щоб мати змогу щось собі придбати самостійно, подорожувати тощо. Хтось знаходить роботу в рідному чи іншому місті, а хтось й в іншій країні. Тому сьогодні робота за кордоном для студентів є надзвичайно актуальною та популярною темою.
Під час вибору країни студенти враховують багато нюансів, у тому числі мову, клімат, умови працевлаштування, систему оподаткування, можливості в тій чи іншій країні тощо. Та вирішальним аргументом під час пошуку роботи за кордоном для студентів часто є саме розмір заробітної плати, яка може суттєво відрізнятися в тих чи інших країнах.

Чому робота за кордоном для студентів настільки популярна

Перш за все, це можливість ефективно використати час на канікулах. Далеко не у всіх є плани, чим зайнятися впродовж кількох місяців, а маючи роботу, ще й можна отримати чималий дохід. До того ж, офіційна робота за кордоном відкриває перед студентами безліч можливостей.
Зазвичай, за кордоном обіцяють значно більшу заробітну плату, ніж в Україні. Тобто, за той же обсяг роботи, студент можна отримати більше. Як правило, це є ключовим аргументом для тих, хто прагне заробити за короткий період часу.
Варто зауважити, що висока заробітна плата — це не єдина перевага роботи в іншій країні. Потрібно врахувати і такі плюси закордонного працевлаштування:
  • Незалежність від батьків. Навіть працюючи в Україні, багато студентів часто відчувають залежність і контроль з боку батьків. Висока зарплата та віддалене перебування дозволяють вирішити цю проблему, навчитися бути самостійним, проявити себе і показати свою здатність досягати успіху.
  • Можливість познайомитись з іншою культурою, традиціями, вивчити більше мов, знайти нові знайомства.
  • Професійні перспективи. Перш за все, офіційна робота за кордоном для студентів часто дає можливість працювати за спеціальністю. Також, студенти отримують безліч потрібних знань чи навичок, які дозволяють отримати кращу роботу в майбутньому.

Скільки може заробити студент під час офіційного працевлаштування в Німеччині?

Студентська програма ZAV в Німеччині — це один із найпопулярніших напрямків офіційного працевлаштування для студентів в цій країні. І це не дивно, адже за багатьма показниками Німеччина є найбільш розвинутою країною Європи.
Основними напрямками роботи для студентів у цій країні є: сільське господарство, сфера обслуговування, робота на складах і в теплицях тощо.
Щодо зарплат, то вони також є одними з найвищих у Європі. Мінімальна ставка за годину складає близько 9,60 €/год брутто, подекуди й сягає 10-10,45 €/год брутто. В середньому, за сезон, тобто за 3 місяці роботи, студенти можуть заробити від 4200 €.

Чи вигідне працевлаштування для студентів у Польщі?

Ця країна також є досить привабливою для українських студентів, як для навчання, так і для постійної чи сезонної роботи. Адже Польща географічно близько, мова дещо зрозуміліша, ніж німецька, наприклад, й нараховує чималий відсоток українців.
Щодо умов роботи, то тривалість робочого дня для українців дещо більший і складає приблизно 10-12 год/день. Ставка за годину може бути різною залежно від галузі роботи  та може складати від 14 до 21 zł/год. За місяць орієнтовно можна заробити від 3000 zł.

Наскільки прибуткові вакансії за кордоном для студентів у Данії?

Найбільш привабливою Данія буде для тих, хто хоче працювати в сфері сільського господарства, зокрема, на молочних і свинофермах. Тривалість роботи в цій країні складає 12 місяців, після чого ви можете продовжити робочий контракт.
Доступні вакансії за кордоном для студентів у Данії передбачають роботу з догляду за тваринами, а також у теплицях з рослинами. Заробіток складає від 1500 €/місяць, є оплачувані лікарняний і відпустка.

Шукаєте роботу за кордоном та не знаєте, яку країну обрати? Хочете підзаробити під час навчання? Або ж хвилює процес збору документів?
Компанія Wortex Group з радістю допоможе підібрати найбільш відповідну для вас вакансію, проконсультує, допоможе зібрати потрібний пакет документів і гарантує супровід впродовж співпраці до вашого повернення в Україну.