Український блог

Сезонна робота за кордоном: переваги та недоліки

Сьогодні чимало українців їдуть на сезонну роботу за кордон, яка переважно пов'язана зі збором ягід, овочів і фруктів. Такі вакансії користуються популярністю в літній період і не дарма, адже це гарна можливість добре заробити, бо чим більше ви зробите, тим більше отримаєте заробітку. Проте, працювати на цій роботі нелегко й потрібно бути фізично та морально готовим. Тож давайте розберемось, які переваги та недоліки сезонної роботи за кордоном.

У чому полягає сезонна робота за кордоном?

Перш за все, варто позбутись міфу, що таке працевлаштування завжди є нелегальним. Практично всі українці цілком можуть знайти офіційну роботу за кордоном, а також скористатись перевагами легальної праці.
Зазвичай, сезонна робота пов’язана із посадкою та збором фруктів, овочів і ягід, які ростуть лише у певний період року. Тобто, працівник приїжджає в країну всього на кілька місяців, а після закінчення терміну повертається додому чи шукає іншого роботодавця.
Українці можуть знайти сезонну офіційну роботу за кордоном, пов’язану зі збором яблук, слив, вишні, полуниці тощо. Також є варіанти із картоплею, помідорами, капустою та іншими рослинами. Обов'язками працівників є догляд і вирощування певних культур, збір та обробка урожаю і т.д.

Які переваги та недоліки сезонного працевлаштування за кордоном?

Сезонна робота за кордоном має як переваги, так і недоліки, які обов’язково варто врахувати перед тим, як погоджуватись на сезонне працевлаштування за кордоном та підписувати договір із іноземним роботодавцем.

Переваги:

  • Гарний заробіток за короткий період часу. Адже переважно на сезонній роботі оплата праці рахується від виробітку, тобто акордна оплата — скільки зробиш, стільки й отримаєш. Тому це чудова можливість для тих, хто вперше їде на роботу за кордон, а також для студентів, які можуть під час літніх канікул і підзаробити, й побачити іншу країну. Підходить цей варіант і для інших працівників, які, з тих чи інших причин, не можуть дозволити собі постійну роботу за кордоном, але при цьому прагнуть отримати чималий дохід.
  • Можливість познайомитися з іншою країною, її мовою та культурою.
  • Зазвичай на таких вакансіях знання іноземної мови необов'язкове. Проте вивчити або ж покращити власні знання іноземної мови зайвим не буде.
  • Переважно для сезонної роботи не потрібно мати обов'язкового досвіду роботи, та якщо ви вже працювали в такій сфері, це буде для вас перевагою.

Недоліки:

  • Сезонна робота потребує фізичної готовності та витривалості, через що не всі готові до можливих навантажень, коли вже приїжджають на місце роботи. Тому варто отримати максимально більше інформації щодо умов та обов'язків роботи, щоб прийняти рішення чи готові ви до такої роботи чи ні.
  • Щільний графік роботи та понаднормові години — понад 40 год/тиждень, на що не кожен українець готовий погодитися, особливо, враховуючи складність фізичної роботи. Та оплата праці пропорційна — від виробітку, тому багато хто бере понаднормові, щоб більше отримати.
  • Погодні умови. Так як сезонна робота — це переважно робота в полі чи саду, то в разі поганої погоди ваш робочий день може бути скасований або ви будете працювати в теплицях, якщо це передбачено умовами вакансії. Якщо ж ні, то будете мати незапланований вихідний.
  • Мало часу для відпочинку, що також підходить далеко не всім охочим їхати на роботу за кордоном. Тому важливо завчасно врахувати цю складову та вирішити чи готові ви працювати без вихідних чи ні.

Поради для тих, хто шукає вакансії на сезонну роботу за кордоном

Кожну пропозицію сезонної роботи за кордоном варто оцінювати індивідуально, щоб зрозуміти, чи готові ви до такого виду роботи чи ні. Компанія Wortex Group пропонує вакансії для тих, кого цікавить саме сезонна робота в країнах Європи.
Окрім того, менеджери компанії детально проконсультують щодо вакансій сезонної роботи, а також допоможуть підготувати всі необхідні документи для працевлаштування за кордоном. Звертайтесь прямо зараз, щоб дізнатись більше про сезонне працевлаштування та його особливості.