Український блог

Як поводити себе при перетині кордону?

Люди, які часто перетинають кордон, вже звикли до такої процедури і рідко переймаються цим процесом. Проте, багато людей виїжджають в іншу країну вперше. Вони можуть занадто хвилюватись і впадати у паніку, чи, навпаки, зневажливо ставитись до цієї процедури, що нерідко призводить до проблем і відмови у в’їзді. Тому варто заздалегідь ознайомитись із загальними правилами проходження кордону, які допоможуть здійснити виїзд без стресу і зменшити час проходження.

Важливі перестороги при перетині кордону держав


Державний кордон – стратегічний об’єкт, де діють особливі правила, дотримання яких допоможе уникнути зайвих питань та мінімізувати час очікування. Це актуально як для українського, так і для іноземного кордону.
При проходженні контролю не можна робити фото чи знімати відео. Багатьом цікаво зробити селфі чи відеоролик про те, як вони їдуть за кордон, але такі дії можуть призвести не тільки до штрафу, а й до вилучення телефона або камери для видалення файлів.
Якщо ви водій і здійснюєте перетин кордону на власному транспорті, не забувайте про дотримання правил дорожнього руху. Звісно, ця порада може здатись очевидною, оскільки дотримуватись правил треба в усіх випадках. Проте, відомі випадки, коли водії порушували певні пункти і отримували за це штрафи.
Піти в туалет, купити води чи продуктів краще заздалегідь, адже при перетині кордону це буде значно складнішим. Якщо на українській стороні ще можна виходити з транспортного засобу, то на іноземній доводиться постійно бути у транспорті чи приміщенні прикордонного пункту.
Перед перетином кордону обов’язково перевірте наявність всіх необхідних документів – тримайте їх при собі. Значно краще зробити це заздалегідь, ніж шукати у присутності прикордонників.
Додаткові рекомендації для тих, хто їде на роботу за кордон:
  • Не забувайте, що невдовзі після проходження кордону, телефон перейде в роумінг.
  • Після перетину кордону, на вас діють закони іншої держави.
  • Якщо у Вас були продукти, чи інші речі, які заборонено перевозити в певну країну, краще їх викинути заздалегідь.

Як спілкуватись із прикордонниками, якщо їдете на офіційну роботу за кордоном


Навіть якщо для вас готова офіційна робота за кордоном і оформлені всі потрібні документи – це ще не означає, що вас безумовно пропустять. Проте, якщо при спілкуванні з прикордонниками треба притримуватись основних правил, складнощів бути не повинно.
Заборонено жартувати із працівниками прикордонних служб. Особливо небезпечні жарти про наявність наркотиків та інших заборонених речей – прикордонники можуть справді перевірити особу на наявність цих предметів, що додасть складнощів усім, хто їде з цією особою.
Не варто надмірно хвилюватись, оскільки прикордонники можуть сприйняти це як знак, що людина щось приховує. Але самовпевнено себе поводити теж не потрібно, зухвалість щодо працівників прикордонної служби неприпустима.

Якщо причиною виїзду є офіційна робота за кордоном, потрібно чітко знати наступну інформацію та бути готовими надати її прикордонникам:
  • На яку роботу їдете та ким будете працювати;
  • Місце розташування, назва підприємства, контактні дані;
  • Розмір заробітної плати та інше.
Цю інформацію можна дізнатись із запрошення, а за потребою уточнити в компанії, яка допомагала його отримувати. Краще ознайомитись з нею наперед, а не читати і запам’ятовувати безпосередньо перед проходженням кордону.
Хоча на польському кордоні всі питання, швидше за все, будуть ставити польською мовою, це не повинно хвилювати особу. Ця мова подібна до української, а в разі потреби можна скористатись послугами перекладача.

Хто допоможе у підготовці до перетину кордону для роботи в ЄС


Компанія Wortex пропонує широкий вибір послуг для тих, кого цікавить робота в ЄС. Представники компанії готові відповісти на всі питання щодо перетину кордону, надати детальну консультацію щодо цього й повністю підготувати особу до поїздки.

Також компанія Wortex надає наступні послуги клієнтам:
  • Оформлення страхового полісу.
  • Список вакансій від перевірених роботодавців.
  • Оформлення запрошення на роботу.
  • Оформлення інших документів, необхідних для перетину кордону.