Український блог

Цікаві факти про Данію

Робота в Данії
Багатьох українців сьогодні цікавить робота в Данії, проте, не всі знають про особливості цієї країни, її історію та звичаї. Ця північна країна справді має чим здивувати, тому всі, хто там був, отримали надзвичайно цікавий досвід.
Тут зібрані найцікавіші та корисні факти для тих, хто планує офіційно працювати в Данії чи їде туди з туристичною метою.

Що варто знати, якщо ви шукаєте роботу в Данії


Про цю країну можна розповідати довго і багато. Ось деякі цікавинки, з якими варто ознайомитись перед поїздкою:
 1. За даними різних досліджень, жителі Данії – найбезтурботніші в світі. Тому, якщо ви любите безтурботність, переїхати в цю країну надовго виглядає непоганим рішенням.
 2. Окремої уваги заслужили датські жінки, яких не раз визнавали найстрункішими в усій Європі. Так це чи ні, можна перевірити, безпосередньо відвідавши Данію.
 3. У цієї країни немає особливих проблем з працевлаштуванням, на відміну від інших європейських держав. Вона входить у ТОП-5 за рівнем зайнятості, тому знайти роботу в Данії для студентів чи інших осіб буде нескладно.
 4. Медичне страхування дозволяє користуватись послугами лікарів майже безкоштовно. Така опція відкрита не тільки для корінних жителів, але часто доступна й студентам, що проходять стажування, а також іншим особам.
 5. Далеко не вся територія Данії придатна для постійного проживання. Лише близько 80 островів країни обжиті людьми, тоді як країна налічує майже 450 островів.
 6. У Данії доволі високий рівень податків. Це потрібно враховувати при виборі місця працевлаштування, адже, якщо зарплата вказана до вирахування податків, кінцева сума вже після вирахування може розчарувати.
 7. Саме у Данії з’явилася особлива філософія життя — хюґе, як популярний спосіб часопроведення. У нас теж є прихильники цього способу життя, особливо в холодні зимові дні.

Про що ще варто знати, якщо шукаєте стажування в Данії


Одним з найбільш популярних транспортних засобів в країні є велосипед. Цікаво, що цю традицію пов’язують з часами кризи, коли автомобіль просто не могли собі дозволити, але традиція збереглась і дотепер. Якщо ви шукаєте роботу в Данії на фермі чи іншому підприємстві, цілком можливо, що ви оберете двоколісний транспорт для доїзду на роботу.
Також, Данія вважається європейським лідером морських вантажних перевезень та займає одне з передових місць у світі за цим показником. Згідно з підрахунками, країна обслуговує 12% від світового обсягу таких перевезень.
Окрім того, освіта в цій країні безкоштовна на всіх етапах. Для держави важливо здійснювати великі витрати з бюджету саме на освіту. Це важлива інформація для тих, хто не тільки шукає роботу в Данії для студентів, але й планує там навчатися.

Ще трохи цікавих фактів про країну:
 1. Датчани, як правило, дотримуються раннього графіку, тому робочий день часто закінчується о 16 годині, а магазини зачиняються о 17-18 годині. Тому життя в країні може не пасувати тим, хто звик прокидатись і засинати пізно.
 2. У країні великі податки на нерухомість та автомобілі. Якщо купуєте авто, то чи не половина коштів може бути лише на сплату податків.
 3. Данія є батьківщиною відомих конструкторів Lego, які з’явились там ще в середині минулого століття.
 4. Клімат Данії доволі стабільний і не сильно змінюється. Оскільки країна розташована на півночі від України, зазвичай там набагато холодніше. Обираючи роботу в Данії, кліматичні особливості також варто врахувати.
 5. Харчування працівників часто оплачується роботодавцем. Це ще одна причина, щоб обрати стажування в Данії.
 6. У Данії здають не тільки скляні, але й пластикові пляшки.
 7. Мешканці країни дуже доброзичливі і готові надати допомогу, якщо вона вам потрібна.

Куди звертатись, якщо цікавить стажування в Данії


Якщо ви прочитали всі ці факти й ще більше захотіли пройти стажування в Данії, зверніться до компанії Wortex, яка пропонує реальні та перевірені вакансії в Данії, а також надає допомогу з працевлаштування за кордоном.
Скориставшись послугами компанії, ви отримаєте детальну консультацію щодо офіційної роботи в Данії, допомогу з оформленням документів, а також можливість швидко завершити процедуру переїзду. Звертайтесь вже зараз, аби дізнатись більше.