Український блог

Стажування за кордоном — Німеччина

Робота в Німеччині
Якщо ви студент і бажаєте пройти офіційну обов‘язкову практику з ВНЗ, подорожуючи Німеччиною й іншими країнами Європи, скористайтеся можливістю офіційної програми ZAV від німецької біржі праці, відомої як „ZAV Praktikants“.

Що потрібно для участі в програмі стажування та офіційної роботи за кордоном


Для початку, потрібен надійний посередник, яким є компанія Wortex, яка вже декілька років працює у сфері оформлення стажування в Європі, співпрацює з роботодавцями з Німеччини, які з радістю приймають українських студентів для організації повного циклу практики на своєму підприємстві. 
Практикант повинен бути студентом 3-4 курсу бакалаврату, або ж 1-2 курсу магістратури.
Також, ви маєте право здійснити практику в Німеччині протягом 6 місяців у період навчання на бакалавраті 3-4 курсу, тобто кожен рік по 3 місяці, або ж один раз на 6 місяців. Практика на магістратурі організована за тією ж схемою і здійснюється протягом 1-2 курсів магістратури.
Студенти мають право проходити практику у Німеччині лише на тих підприємствах, які відповідають їх спеціальності. Для прикладу, якщо ви навчаєтесь на факультеті «Агрономія» за спеціальністю «Рослинництво» – ви маєте право проходити практику лише у того роботодавця, який займається вирощуванням рослин, їх обробкою тощо.
Практика, пройдена у Німеччині, офіційно зараховується як обов’язкова практика від університету. Це зручно для тих, кого цікавить і практика за кордоном, і можливість додатково заробити, і хто при цьому бажає встигати з навчанням у своєму навчальному закладі.
Ви отримаєте повністю заповнений план практики від роботодавця за весь термін проходження із зазначенням усіх видів діяльності, яким ви навчились під час роботи на підприємстві.
Побутує думка, що для роботи в Німеччина обов’язково знати мову країни на хорошому рівні. Проте, це не завжди так, і у певних напрямках роботи існує можливість стажування за кордоном без знання мови.

Документи, які Вам потрібні для цього: 
 • чистий біометричний паспорт перед виїздом в Німеччину на 90 днів;
 • якщо практика триватиме 6 місяців, тоді відкриття візи в Німеччину;
 • інші додаткові документи, на основі яких біржа праці Німеччини може відкрити офіційний дозвіл на роботу. 
Усі документи готує відділ сервісу Wortex, тому вам залишається лише підписати їх та отримати печатки у вашому навчальному закладі, а також отримати з ВНЗ довідку про те, що ви є студентом цього закладу за наданим зразком від нашої компанії. 

Переваги стажування в Німеччині

Ось що отримують студенти, які обирають стажування в Німеччині
 • безцінний досвід проходження практики за спеціальністю;
 • вивчення технологій і процесів;
 • досвід проживання й роботи в Німеччині;
 • подорожі безпосередньо Німеччиною та сусідніми країнами;
 • і звісно, достойну заробітну плату. В середньому ви можете заробити в місяць чистими від 1000  до 1500 , а за весь період із 3 місяців відповідно 3000-4500 .
Студентам надається:
 • Офіційне місце праці, з мінімальною погодинною ставкою 9,60 €/год брутто;
 • Житло з хорошими умовами проживання;
 • Організація трансферу безпосередньо до місця праці.

Куди звертатись, якщо цікавить практика в Німеччині


Компанія Wortex готова надати свою допомогу усім, кому потрібна практика в Німеччині: консультації й відповіді на всі питання, допомога з оформленням документів й інші послуги, необхідні для цього. Звертайтеся вже зараз, аби якомога швидше отримати потрібні документи для проходження практики.